Zkuste v noci spát nazí, tato maličkost vám zlepší život.Většina z nás spí normálně v pyžamu, není na tom nic špatného ale zkusili jste někdy spát bez něj, na ostro ? Pokud rádi spíte nazí tak je tento článek právě pro vás. Dozvíte se všechny benefity, které tento krok nabízí.
Pokud nazí nespíte, nevadí alespoň se dozvíte jaké to má výhody. Doporučuji vyzkoušet alespoň týden v kuse a pocítíte na sobě změny,
jaké by vás v souvyslosti s tím v čem spíte nenapadly.

Doporučení: Pro to aby jste mohli začít spán nazí, je vhodné si ve své ložnici zařídit vhodnou teplotu, tak aby vám nebyla ani zima, ani příliš teplo. Dále se vyplatí investovat do kvalitního povlečení, když uvážíme, že s nímž budeme v přímém kontaku bez jiné prostřední vrstvy.
Udržujte v ložnici čerstvý a vyvětraný vzduch pro ještě lepší kvalitu spánku.

Co nám spaní “na ostro” přináší ?

Klidnější i kvalitnější spánek

Kvalita spánku je daleko důležitější než jeho délka. Je dokázáno, že u lidí, kteří spí nazí, mají lepší kvalitu spánku, protože spí klidněji. Tento “fakt” si můžeme dovolit vyzkoušet každý z nás a to zcela zdarma. Po ránu budete mít mnohem více energie takže se do práce bude vstávat o něco lépe.
Klidný a hluboký spánek je také velkým přínosem pro správnou regeneraci.

Lepší sebevědomí

Ve chvíli, kdy budete spát v klidu a s chladnou hlavou nazí, vaše podvědomí to zaznamená a pomůže vám zlepšit sebevědomí.
Je tomu tak proto, jelikož se naučíte lépe vnímat své tělo takové, jaké skutečně je, tím pádem si zároveň začnete vážit více sami sebe.
Pokud se naučíte odhalovat své tělo před spaním, je jistá pravděpodobnost, že snáze odhalíte své plány a postoje v běžném životě.

Snadnější hubnutí

Abychom začali efektivně hubnout, jsou k tomu potřebné určitě důležité hormony. Jedním z těchto hormonů je kortizol, což je stresový hormon.
Při spánku bez oblečení tak snižujeme hodnotu kortizolu, což nám umožnuje zlepšit procesy hubnutí v následujícím dni.

Lepší termoregulace + imunita

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*