Recept na čokoládový dort bez pečení. Zvládne ho každý a chutná skvěle

Věřte, že si tento recept zamilujete. Jedná se o Báječný čokoládový dort s polevou, který zvládne připravit uplně každý i když nemá žádně zkušenosti z pečením ani s přípravou dortů a dalších moučníků. Dort se nepeče a je hotový “jedna, dvě”. Text níže vás bude přesně navádět takže se můžete těšit na super výsledek. Stojí za to ochutnat!

Co budeme potřebovat
Základ:

 • 1 – 1 a půl balení máslových kakaových sušenek
 • 100 g másla
 • 500 g nízkotučného tvarohu
 • 250 ml smetany na šlehání
 • 300 g čokolády (doporučuji nakoupit kvalitní čokoládu alespoň s 50% obsahem kakaa)

Poleva:

 • 140 ml smetany na šlehání
 • 100 g čokolády

Jak budeme postupovat

 1. Sušenky rozdrtíme a přidáme rozpuštěné máslo, směs roztaháme po dnu formy na dorty, kterou ještě předtím potáhneme alobalem (sušenky můžete pokapat rumem)
 2. V mikrovlnce nebo nad parou si rozpustíme čokoládu. V další misce si tvaroh smícháme s tekutou smetanou na šlehání.
 3. Rozpuštěnou čokoládu necháme chvilku odstát (musí nám schládnout ale zároveň by měla být ještě teplá) a poté ji přimícháme do tvarohové směsi. Hotový krém pak nalijeme na sušenkový základ a rovnoměrně uhladíme. Základ jsme zvládli, zbývá připravit polevu.
 4. Čokoládu nalámeme na kousky, které přidáme do smetany na šlehání a v mikrovlnce nebo nad parou necháme opět rozpustit. Dobře rozmícháme a nalijeme na vrch jako konečnou vrstvu.
 5. Dáme vychladit a můžeme podávat.

Milovníci čokolády se budou moci “užrat” po tomto opravdu čokoládovém dezertu. Zároveň jsem přesvědčen, že potěší i všechny ostatní. Přejeme ať chutná a pozor na břicha, ať nebolí!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*